Nyjet-Arkivit për » Alida Hisku «

Rosa – tregim nga Muçi Xhepa

Rosa tregim nga Muçi Xhepa Maja e shpatës. Diktatura kishte shpatë me majë kundër popullit të saj. Pesëqind vjet Perandoria Osmane, me shpatë gjysmëhëne, nuk kishte prerë aq koka sa preu për Lexo Me Teper.

Përdhunimi dhe Sigurimi nga Ilir Hashorva

Përdhunimi dhe Sigurimi nga Ilir Hashorva Trazira që shkaktoi intervista e Alida Hiskut mbi përdhunimet në masë të grave të dënuara nuk është ulur ende. Pati përkrahje dhe kundërshtime për mundësinë e Lexo Me Teper.

Katër opinione mbi deklaratën e “përdhunimit” të këngëtares Alida Hisku…

Katër opinione mbi deklaratën e “përdhunimit” të këngëtares Alida Hisku Alida Hisku tha të vërtetën… dhe të gjithë e dinë! nga Shannon Woodcock Alida Hisku tha të vërtetën; gjatë regjimit komunist gratë ishin Lexo Me Teper.

Rrëfimi tronditës i Alida Hiskut dhe kultura shqiptare e mosndëshkimit nga Ilir Seci

Rrëfimi tronditës i Alida Hiskut   dhe kultura shqiptare e mosndëshkimit nga Ilir Seci Ditët e fundit faqet online të shtypit si dhe rrjetet sociale gëlonin me diskutime rreth intervistës së këngëtares Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook