back to top
21.5 C
Tirana
E enjte, 20 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Alfred Çapaliku

Një borxh qytetarie që i kthehet Shkodrës – nga Agron Milaj

Një borxh qytetarie që i kthehet Shkodrës nga Agron Milaj Fjala në promovimin e librit “Kujtime për Shkodrën 1926-1931” i Jakov Milajt Të nderuar qytetarë të Shkodrës ...

Shtigjet jetësore të profesorit, shkrimtarit, studiuesit dhe politikanit Isak Ahmeti – Intervistoi: Marjan S. Sopi

Shtigjet jetësore të profesorit, shkrimtarit, studiuesit dhe politikanit Isak Ahmeti Intervistoi Marjan S. Sopi Isak Ahmeti, sipas vlerësimeve të përgjithshme, përfaqëson profilin e intelektualit modern, i...

10 Poezi nga Alfred Capaliku

10 Poezi nga Alfred Capaliku Muzikë në lëvizje Çiftet përqafuar në shkallaret e shesheve, si akrepat e orës në çast të tingëllimit, nëse një ditë ndahen,...

Lukë Kaçaj (1924 – 2001) – guxoi me i ra Lahutës nga Fritz Radovani

Lukë Kaçaj (1924 - 2001) - guxoi me i ra Lahutës nga Fritz Radovani “Luka i kaloi vitet e fundit të jetës si një Yll që...

Nji reflektim mbi figurën e át Vinçenc Prennushit – Martir i fesë dhe i demokracisë

Nji reflektim mbi figurën e át Vinçenc Prennushit Martir i fesë dhe i demokracisë (4.9.1885 - 19.3.1949) Ky shkrim u mbështet i gjithi mbi shënimet dhe krejt...

Portret i vogël – për një njeri të Madh Prof. Isak Ahmeti! nga Marjan Sebaj-Sopi

Portret i vogël - për një njeri të Madh Prof. Isak Ahmeti! nga Marjan Sebaj-Sopi Prof. Isak Ahmeti, njeri urtë, i profilizuar, vizionar, trim e guximtar, i...

At Bernardin Palaj – folkloristi i Visareve Kombtare

At Bernardin Palaj - folkloristi i Visareve Kombtare Nëse Elias Lonrost (1802-1884) mblodhi këngë të moçme, histori dhe legjenda duke udhëtuar në të gjitha...

At Bernardin Palaj OFM në përvjetorin e martirizimit Aleksandër Tanushi

Atë Bernardin Palaj OFM në përvjetorin e martirizimit nga Aleksandër Tanushi, OFM Shfletojmë kalendarin për të përkujtuar sot më 8 dhjetor përvjetorin e vdekjes...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.