back to top
20.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

30 Vjetori i Vdekjes

Martin Camaj: Ky Uliks që s’mbërriti kurr n’Itakë… – nga Primo Shllaku

Martin Camaj: Ky Uliks që s'mbërriti kurr n'Itakë... nga Primo Shllaku me rastin e 30 vjetorit të ngjitjes n'amshim të Poetit Sot u mbushën plot 30...

Lasgush Poradeci (1899-1987) – Kater Poezi

Llazar Sotir Gusho, i njohur nën pseudonimin Lasgush Poradeci, lindi më 27 dhjetor të vitit 1899 në Pogradec, Shqipëri dhe vdiq më 12 nëntor të vitit...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.