Histori me Pastruese – opinione dhe sarkazëm

0
11
Rozeta Dobi i biri dhe Alda Klosi
Rozeta Dobi i biri dhe Alda Klosi
Rozeta Dobi i biri dhe Alda Klosi
Rozeta Dobi i biri dhe Alda Klosi

Histori me Pastruese –

opinione dhe sarkazëm

Erl Kodra
Tani vërshojnë denoncimet e “viktimave” të tjera për “pastruesen” – në përpjekje për të fshehur pronaren e vërtetë të 500.000 eurove.
Po pse mor debila, kaq kollaj mendoni se do t’u besojmë? Sikur 100 euro t’ju kenë humbur në shtëpi dhe alarmohesh. Juve ju paskan vjedhur mijëra euro, dhe tani kujtoheni të denonconi “pastruesen” e shkretë?!
Kujtoni se po ua besojmë këto fore?!
SPAK-u edhe ju beson xhanëm, nuk e keni fort keq.

Gazmend Nushi
Të vetmet që mund ta zhdukin korrupsionin në Shqipëri janë pastrueset! Ato duhet të jenë në krye të SPAK-ut.

Endri Tafani
Për çfarë na duhet ILDKP di ndonjë të na e thotë?
ILDKP është Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, aty ku çdo vit zyrtarët e shtetit shqiptar deklarojnë pasuritë e megjithatë ky institucion nuk ka kapur asnjë zyrtar të lartë për be, qoftë dhe pa dashje. E tani del që një shefe kabineti ka pasuri milionere në shtëpi.
Për çfarë na duhet ILDPK?!
Meqë ra fjala, më shumë se gjysma e prokurorëve dhe gjyqtarëve që normalisht deklaronin pasurinë tek IDKP çdo vit, nuk e kaluan dot vetingun se kishin probleme me deklarimin e pasurive.
Tani dreqi e mori, di gjë njeri për çfarë na duhet ILDKP?
Sepse minimumi i bie të kenë abuzuar me detyrën ashiqare, por problemi është që kjo është vepër penale.
Tani dreqin e di njeri për çfarë na duhet SPAK që rri si guak?

Genc Sejko
Na kanë vjedhur lekët që mezi i kemi vjedhur…

Sabina Meta
Popull mosmirnjohës paskeni qënë. Falë punës së palodhur të kësaj qiverie, ditë-natë e natë-ditë, sot në 2023… edhe një pastrueseje të zakonshme i gjenden 500.000 euro cash…!!
Imagjino shtresa tjetër… ndaj boll nxorrët vrer për qiveriun dhe qiverinë, se nuk ka vend në rruzull tokësor si Shqipëria, që edhe pastruesja mban cash në shtëpi 500.000 euro… (minimumi) pa përfshirë pasuritë e tjera…
Ptuuu popull mosmirnjohës…

Veronika Hasani
Ky është mashtrim. Vetë rrampollja e fisit Klosi ka kohë që është nën hetim për pastrim parash dhe fshehje pasurie. Për të justifikuar milionat që s’i dihen nga janë futur, nxorrën “armikun e brendçëm” që dhe hetimi të kaloj në qorrsokak…
Gjëja më serioze këtu, është që ata kanë raportues nga brenda organeve që bëjnë hetimet!!!

Ylli Dylgjeri
Në Shqipëri u vërtetua diçka e padëgjuar:
Për t’u bërë milioner nuk të duhet diploma,
mjafton të dish të pastrosh shtëpia… dhe oxhaqe!

.

Related Images:

Artikulli paraprakVajzat e fshatit tim – nga Bukra Kastrati Hysenukaj
Artikulli tjetërErnest Koliqi – Themeltar në letrat… – nga Visar Zhiti – Libri “Kartela të Realizmit të Dënuar”
Jozef Radi
Biografi Jozef Radi 16 janar 1957, lind rastësisht në qytetin e Elbasanit, mbasi të dy prindët e posadalë nga burgu ishin interrnuar në kampin e Kuçit të Kurveleshit... Ishte i vetmi fëmijë i të ashtuquajturit “Kampi i 100 Intelektualëve”... 1957, Pagëzohet me emrin Antonin, por xhaxhai i tij me të njejtin emër, e regjistron si Jozef... 1957-1961, ndjek fatin e prindërve në odisenë e kampeve: Radostinë, Gradishtë, Çermë dhe më së fundi n’atë të Savrës... 1963-1971, kryen shkollën fillore dhe tetëvjeçare në Karbunarë dhe Savër me rezultate shumë të mira... 1971-1975, ndjek gjimnazin “20 Tetori” në qytetin e Lushnjes, ku përjashtohet dy herë nga shkolla, thjesht si... i biri i Lazër Radit! 1975, frekuenton të njëjtën klasë me Gëzim Hajdarin dhe Shpend Sollakun: Tre të apasionuar të letërsisë; më vonë edhe autorë mjaft të njohur librash... 1975, fillon si puntor në fermën e Savrës 1977-1979, kryen shërbimin ushtarak në repartet e xhenjos, fortifikim në Dropull të Gjirokastrës... 1981, mbaron shkollën e mesme me rezultate të shkëlqyera dhe as bëhet fjalë për vazhdimin e ndonji shkolle të lartë... 1984, bën gjithë përpjekjet për botimin e librit të parë poetik “Trokitje”, por problemet e biografike... e pengojnë botimin edhe pse Shtëpia Botuese e kishte vlerësuar si... “të botueshëm...” 1984-1990, krahas punës së rëndë në bujqësi, studion intensivisht gjuhët e huaja; merret me përkthime, shkruan dhe redakton veprën e të atit... 1989, së bashku me të atin përkthejnë veprën “Stalini, Moxarti dhe Maria Judina” e poetit Bërkoviqit, e cila kalon dorë me dorë si vepër antidiktaturë... 1990, së bashku me të Atin, vendosen në Tiranë, prej ku nis nji fazë e re shprese dhe entusiazmi, se demokracia mund t’i riparojë pasojat e diktaturës... dhjetor 1990-31 mars 1991, ndjek nga afër lëvizjen dhe ndryshimet demokratike... mars 1991, boton për herë të parë, ciklin me 6 poezi në revistën arbëreshe “Katundi Ynë” në Kozenca. maj 1991, regjistrohet në fakultetin e Gjuhë- Letërsisë dhe më pas kalon në atë Juridik. 1993, botojnë së bashku me të atin librin e parë “Muret e Muzgut” si dhe poemën “Stalini, Mozarti dhe Maria Judina” 1993, nis botimin e revistës tremujore “Arbëria”, e cila del në tre numra... 1993-maj 1997, punon në detyra të ndryshme në Presidencën e Republikës. qershor 1994, mbaron Fakultetin Juridik qershor 1997, ngjarjet e atij viti ishin dëshmi e vrasjes së demokracisë... detyrohet të emigrojë në Itali. shtator 1998, humb të Atin, Lazër Radin, njeriun me të cilin kishte ndarë ditët më të vështira të jetës. 2000, boton librin e dytë poetik: “Kujtesa e Mjegullës” 2004-2005, mbulon për gati dy vjet rubrikën “Qiell i Përtejmë” në revistën “ars” 2007, boton me bashkaautorë albumin fotografik “Ancona nascosta” 2000-2010, bashkpunon me shokun e tij Gëzim Hajdari, në redaktim e veprës së tij të botuar në Itali 2011, boton librin e tretë poetik “Fletorja e Vjeshtës” 2000-2013, bashkëpunon vazhdimisht me shtypin shqiptar 2000-2013, përkthyen mjaft nga veprat e poetëve si: Ungaretti, Montale, Raboni, Senesi, Fatuiva, Pessoa, De Moraes, Hikmet etje, si dhe ka në duar veprën e Bodlerit “Lulet e së keqes” 2016, po përgatit për botim veprën e plotë të Lazër Radit në 14 vëllime... Jeton prej 16 vitesh në qytetin e Anconës...

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.