12.5 C
Tirana
E premte, 1 Mars, 2024

Mbeshtet RadiandRadi

spot_img

Gent Nesip Ibrahimi djali i tezes së Mimi Kodhelit, kandidat për Gjykatën Kushtetuese – Ja pasuria e tij – nga Adriana Kalaja

on

|

views

and

comments

Gent Nesip Ibrahimi
Gent Nesip Ibrahimi

Gent Nesip Ibrahimi djali i tezes së Mimi Kodhelit*,

kandidat për Gjykatën Kushtetuese. Ja pasuria e tij.

nga Adriana Kalaja

Në fund të listës së gjatë të pasurisë të këtij kandidati, ju tregoj si e kanë vendosur pasurinë këta kriminelë të drejtësisë. Aleks Kapllaj

Gjykata Kushtetuese
Gjykata Kushtetuese

*Vilë dykatëshe, plus nënçati me sipërfaqe 238 m2, me vlerë 237 500 euro, të blerë në 13.04.2010, burimi i krijimit është trashëgimi nga prindërit dhe nga të ardhurat personale, pjesa 50 %.
*Vilë dykatëshe 238 m2 në Lundër, me vlerë 237 500 euro, trashëguar nga nëna në 2020, pjesa 17 %.
*Makinë mercedez benz, blerë në 2019, me vlerë 4.980.000 lekë.
*Kontratë për ndërtimin e një objekti mbi një truall 400 m2, në Vlorë/Skelë, ku në përfundim do të përfitojë 2 apartamente me sipërfaqe 103 m2 dhe 69 m2, një dyqan 41 m2 si dhe një vendparkim 41 m2, me vlerë 150 mijë euro.
*Makinë mercedez benz GLK blerë në 2014.
*Llogari rrjedhëse nga puna dhe qeraja, shtuar me 1.603.548 lekë.
*Llogari rrjedhëse pakësuar me 6.215 euro dhe 108 USD.
*Cash, 10 mijë euro.
*Paga si kryetar i KLP, 2.842.937 lekë.
*Të ardhura nga mësimdhënia në Shkollën e Magjistraturës, 215.924 lekë.
*Apartament 128 m2 në Tiranë, blerë në 2002, me burim shitje e një apartamenti dhe trashëgimi nga prindërit, pjesa 50 %.
*Apartament 111 m2 në Vlorë, me vlerë 48.355 euro, fituar me trashëgimi nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Truall 27.936 m2 në Vlorë, me vlerë 231.868.800 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Truall 5.793 m2 në Vlorë, me vlerë 48.086.050 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Magazinë 997 m2 në Vlorë, me vlerë 7.735.944 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Magazinë 998 m2 në Vlorë me vlerë 7.735.944 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Magazinë 989 m2 në Vlorë me vlerë 10.040.045 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Magazinë 649 m2 në Vlorë me vlerë 5.367.593 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Magazinë 1011 m2 në Vlorë me vlerë 9.650.000 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Magazinë 328 m2 në Vlorë me vlerë 3.900.000 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Garazhde 144 m2 në Vlorë, me vlerë 1.872.921 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Ndërtesë dy kate (zyrë), 117 m2 në Vlorë, me vlerë 9.257.000 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Ndërtesë 1 kat (ambient ndihmës) në Vlorë, 101 m2, 1 316 247 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Ndërtesë 1 kat (ambient ndihmës) në Vlorë, 101 m2, 1.150.578 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Ndërtesë 1 kat (ambient ndihmës) në Vlorë, 99 m2, 1.477.852 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Ndërtesë 1 kat (ambient ndihmës) në Vlorë, 66 m2, 858.422 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, 33.33 %.
*Ndërtesë 1 kat (kabinë roje) në Vlorë, 9 m2, 157.702 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, 33.33 %.
*Truall 3 895 m2, në Vlorë, më vlerë 32.238.500 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Truall 3.300 m2, në Vlorë, me vlerë 27.390.000 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Truall 428 m2, në Vlorë, me vlerë 3.552.400 lekë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Truall 33 m2, në Vlorë, trashëguar nga nëna në 2019, pjesa 33.33 %.
*Truall 556 m2 në Vlorë, me vlerë 5.560.000 lekë, trashëguar nga nëna, pjesa 33.33 %.
*Truall 4050 m2 në Korçë, me vlerë 4.000.000 lekë, trashëguar nga nëna, pjesa 4/24
*Paga e bashkëshortes, 2.068.926 lekë.
*Të ardhura nga qiraja, 3.875 .000 lekë.
*Të ardhura të tjera nga dieta dhe interesa, 480.068 lekë.
*Djali Tedi Ibrahimi, makinë ‘Peugeot’ blerë në 2015.
*Llogari rrjedhëse, 12.861 euro.
*Dhuratë nga gjyshërit për studime, 15.400 euro.
Domethënë, ky tipi ka pastruar Drejtësinë e Re nga “të korruptuarit”, të cilët janë shkarkuar vetëm me një hyrje pallati në pronësi.
Disa edhe të kohës së trashëgimlënësve të Gramoz Ruçit.
T’ja çojë dikush Yurit këtë pasurinë e Ibrahimit se mbase i kërkon ndjesë Berishës që e kanë akuzuar për korrupsion.
Mbase bëhet çilose dhe ja çon kjo para Delinës Blinkenit të Sorosit.
Tani edhe Gjykata Kushtetuese në dorë të djalit të Kristaqit që firmoste vdekjen e poetëve.
Gjykata Kushtetuese do firmosi “krenare” atë që në fakt kemi kohë që e shohim:
Vdekjen e shtetit LIGJOR të së DREJTËS.
nga Adriana Kalaja

(Ps: Gjykatësit dhe prokurorët e Ramës, janë në bashkëpunim me të gjithë narkotrafikantët, që lihen të lirë në veprimtarinë e tyre, shpesh në këmbim të shumave të mëdha marramendëse dhe të apartamentave, tokave dhe lokaleve që kanë në bregdet biznesi i drogës.
Pra, pjesa më e madhe e bregdetit shqiptar është ose e trafikantëve të drogës ose e prokurorëve dhe gjykatësve të korruptuar si Gent Ibrahimi, me një listë të gjatë të pronave që posedon, të deklaruara, sepse ka edhe të padeklaruara që i ka me emër të tjerëve, që një gjykatës i ndershëm i duhen të paktën 5 jetë punë, familjarisht për t’i fituar ato. Aleks Kapllaj)

*Sqarojmë se Gent Nesip Ibrahimi nuk është djali i tezes së Mimi Kodhelit*, por burri i motrës së saj… Sqarimi u bë përmes një mesazhi të dërguar nga R.L.K, për të cilin kërkojmë ndjesë…

Related Images:

Jozef Radi
Jozef Radihttps://www.radiandradi.com
Biografi Jozef Radi 16 janar 1957, lind rastësisht në qytetin e Elbasanit, mbasi të dy prindët e posadalë nga burgu ishin interrnuar në kampin e Kuçit të Kurveleshit... Ishte i vetmi fëmijë i të ashtuquajturit “Kampi i 100 Intelektualëve”... 1957, Pagëzohet me emrin Antonin, por xhaxhai i tij me të njejtin emër, e regjistron si Jozef... 1957-1961, ndjek fatin e prindërve në odisenë e kampeve: Radostinë, Gradishtë, Çermë dhe më së fundi n’atë të Savrës... 1963-1971, kryen shkollën fillore dhe tetëvjeçare në Karbunarë dhe Savër me rezultate shumë të mira... 1971-1975, ndjek gjimnazin “20 Tetori” në qytetin e Lushnjes, ku përjashtohet dy herë nga shkolla, thjesht si... i biri i Lazër Radit! 1975, frekuenton të njëjtën klasë me Gëzim Hajdarin dhe Shpend Sollakun: Tre të apasionuar të letërsisë; më vonë edhe autorë mjaft të njohur librash... 1975, fillon si puntor në fermën e Savrës 1977-1979, kryen shërbimin ushtarak në repartet e xhenjos, fortifikim në Dropull të Gjirokastrës... 1981, mbaron shkollën e mesme me rezultate të shkëlqyera dhe as bëhet fjalë për vazhdimin e ndonji shkolle të lartë... 1984, bën gjithë përpjekjet për botimin e librit të parë poetik “Trokitje”, por problemet e biografike... e pengojnë botimin edhe pse Shtëpia Botuese e kishte vlerësuar si... “të botueshëm...” 1984-1990, krahas punës së rëndë në bujqësi, studion intensivisht gjuhët e huaja; merret me përkthime, shkruan dhe redakton veprën e të atit... 1989, së bashku me të atin përkthejnë veprën “Stalini, Moxarti dhe Maria Judina” e poetit Bërkoviqit, e cila kalon dorë me dorë si vepër antidiktaturë... 1990, së bashku me të Atin, vendosen në Tiranë, prej ku nis nji fazë e re shprese dhe entusiazmi, se demokracia mund t’i riparojë pasojat e diktaturës... dhjetor 1990-31 mars 1991, ndjek nga afër lëvizjen dhe ndryshimet demokratike... mars 1991, boton për herë të parë, ciklin me 6 poezi në revistën arbëreshe “Katundi Ynë” në Kozenca. maj 1991, regjistrohet në fakultetin e Gjuhë- Letërsisë dhe më pas kalon në atë Juridik. 1993, botojnë së bashku me të atin librin e parë “Muret e Muzgut” si dhe poemën “Stalini, Mozarti dhe Maria Judina” 1993, nis botimin e revistës tremujore “Arbëria”, e cila del në tre numra... 1993-maj 1997, punon në detyra të ndryshme në Presidencën e Republikës. qershor 1994, mbaron Fakultetin Juridik qershor 1997, ngjarjet e atij viti ishin dëshmi e vrasjes së demokracisë... detyrohet të emigrojë në Itali. shtator 1998, humb të Atin, Lazër Radin, njeriun me të cilin kishte ndarë ditët më të vështira të jetës. 2000, boton librin e dytë poetik: “Kujtesa e Mjegullës” 2004-2005, mbulon për gati dy vjet rubrikën “Qiell i Përtejmë” në revistën “ars” 2007, boton me bashkaautorë albumin fotografik “Ancona nascosta” 2000-2010, bashkpunon me shokun e tij Gëzim Hajdari, në redaktim e veprës së tij të botuar në Itali 2011, boton librin e tretë poetik “Fletorja e Vjeshtës” 2000-2013, bashkëpunon vazhdimisht me shtypin shqiptar 2000-2013, përkthyen mjaft nga veprat e poetëve si: Ungaretti, Montale, Raboni, Senesi, Fatuiva, Pessoa, De Moraes, Hikmet etje, si dhe ka në duar veprën e Bodlerit “Lulet e së keqes” 2016, po përgatit për botim veprën e plotë të Lazër Radit në 14 vëllime... Jeton prej 16 vitesh në qytetin e Anconës...
Share this
Tags

I ke lexuar?

Kontesha Bengazina – nga Lazër Radi – Pjesë nga Libri “Vorbulla t’Jetës Universitare” (Roma)

 Nji prej historive ma të bukura studentore, të rrëfyeme mjeshtrisht prej Lazër Radit në librin autobiografik: “Vorbulla t'jetës Universitare”, ku ai me at sinqeritetin e tij...

Katalogimi i Veprës së Plotë të LAZËR RADIT

  Katalogimi i veprës së plotë të LAZËR RADI  Materiali që paraqesim asht nji bibliografi e thuejse krejt Veprës së Plotë të Dr. Lazër Radit, botue dhe...

Kujtimet e mia me At Zef Valentinin – nga librat e Lazër Radit

Kujtimet e mia me At Zef Valentinin nga librat e Lazër Radit Kanuni dhe teza e doktoraturës Mbasi mbylla llogarinë me Procedurën Civile, në mënyrën ma të...

Te rejat

More like this

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.