back to top
14.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024

“Bota shqiptare e Branko Merxhanit” – botim i ri Ndriçim Kulla

Gazeta

Ndriçim Kulla - Bota Shqiptare e Branko Merxhanit
Ndriçim Kulla – Bota Shqiptare e Branko Merxhanit

f

 “Bota shqiptare e Branko Merxhanit”

botim i ri Ndriçim Kulla

Ka dalë nga shtypi dhe u hodh në qarkullim libri i ri i autorit Ndriçim Kulla “Bota shqiptare e Branko Merxhanit” i paralajmëruar gjithashtu në shtyp disa ditë parë dhe i botuar nga Shtëpia Botuese Plejad. Libri është një studim voluminoz me rreth 462 faqe i menduar për shumë vite me radhë dhe i shkruar në kohën e karantinës së imponuar nga pandemia e koronaviruesit. Branko Merxhani është figurë e rëndësishme e Rilindjes tonë Kulturore dhe nëpërmjet këtij libri lexuesi do njohë në mënyrë të arsyetuar jo vetëm idetë mjaft bashkëkohore të Branko Merxhanit por edhe shumë element të jetës së tij enigmatike.
.

Pasaporta e librit

Titulli: Bota Shqiptare e Branko Merxhanit
Autori: Ndriçim Kulla
Isbn: 978-9928-183-50-7
Cmimi: 1000 leke – Faqe: 462
Copyright: AUTORI – BOTIMET PLEJAD, 2020

 

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.