back to top
13.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Redaksia Radi & Radi

6319 POSTIME
344 KOMENTET

Njeriu mund t’i lindë edhe vendet e vdekura… Jozef Radi

Njeriu mund t'i lindë edhe vendet e vdekura... nga Jozef Radi (një skicë për librin e Llazi Gjekos “Kulari - Bukuria që s'është më...”) Llazi Gjeko...

Handan Hoxha: Ku unë luaja tenis në ‘42-shin

Handan Hoxha: Ku unë luaja tenis në ‘42-shin nga Eljona Ballhysa (Koha Jonë) Ajo kujton se ka qënë shumë e vogël për të fiksuar moshën se...

Migjeni dhe Dr.Lazër Radi – Këze Kozeta Zylo

 Migjeni dhe Dr. Lazër Radi nga Këze - Kozeta Zylo (Rreth librit “Një verë me Migjenin” i Dr. Lazër Radit) Autori i librit është ndër të...

Charles Darwin – Mbijetesa e llojeve

“Nuk janë llojet ma të fuqishme ato që mbijetojnë, as ato ma inteligjentet... mbijetojnë veç ato lloje që kanë prirje me ndryshue...!”  

13 piknisje për jetën… nga Gabriel Garsia Marquez

 13 piknisje për jetën... nga Gabriel Garsia Marquez *** Të dua... jo për at çka je ti, po për at çka jam unë kur jam me...

Gjama malsore, ose kur qajnë burrat! nga Gjon Neçaj

 Gjama malsore, ose kur qajnë burrat! nga Gjon Neçaj Nisi me Skënderbeun mbaroi me një… burrë nga Peraj Në Shqipërinë e veriut, kryesisht në regjionet e...

Shtypi shqiptar të ketë ma shumë kujdes! Dr. Lazër Radi

Shtypi shqiptar të ketë ma shumë kujdes! nga Dr. Lazër Radi Nji president amerikan, nji nga baballarët e kushtetutës, ka thanë: “Edhe vet presidenti degjeneron, qeveria...

Prennushi: Simbol i pastërtisë dhe virtyteve shqiptare

Vinçenc Prennushi: Simbol i pastërtisë e virtyteve shqiptare nga Lazër Radi (Kushtue Prelatit të nderuem, poetit delikat, atdhetarit dhe demokratit të madh: Vinçenc Prennushit) (Nga cikli: Njerëzit...

Wislawa Szymborska

 Wislawa Szymborska “...Asgja s’jepet dhuratë, gjithçka jepet hua, jam deri në fyt borxh... dhe e detyrueme të paguej për veten me veten time e t’i...

Lazër Radi: Në kërkim të kohës së humbur

Në kërkim të kohës së humbur... Blendi Fevziu bisedon me dr. Lazër Radin (Klan) Historia e njeriut që u arrestua më 1944 - 28 vjeçar, dhe u...

Gëzim Hajdari – Portonovo (Ancona) 2007

Hajdari dhe pak vargje të Hygo-it... Kjo foto e Mikut tim të rinisë së hershme Gëzim Hajdari, asht e nji dite të trazueme vjeshte të...

Monogram – poezi nga Odisseas Elitis

Monogram - fragment poeme nga Odisseas Elitis në standart Jemi ende herët në këtë botë, a më dëgjon përbindshat ende s’janë zbutur, a më dëgjon Gjaku im...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.