back to top
16.5 C
Tirana
E enjte, 23 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkivat Përditshëm Maj 20, 2023

“Për hir të Atdheut, sakrifikoj reputacionin tim” – Ernest Koliqi (20 Maj 1903 – 15 janar 1975) – nga Saimir Z. Kadiu

“Për hir të Atdheut, sakrifikoj reputacionin tim” - Ernest Koliqi (20 Maj 1903 - 15 janar 1975) nga Saimir Z. Kadiu, enciklopedist Ernest Koliqi, gjeniu i...

Prozatori ultramodern në ultrakohë (përjetësi) – nga Leka Ndoja – In Memoriam Ernest Koliqi në 120 vjetorin e lindjes

Prozatori ultramodern në ultrakohë (përjetësi) nga Leka Ndoja In Memoriam Ernest Koliqi në 120 vjetorin e lindjes Autonomia e Shenjuesit Ajo që sot quhet autonomia e...

“Lamtumirë, dhe po qe përgjithmonë, përgjithmonë lamtumirë…!” kushtuar Irena Dukagjini – Kujxhia

Irena Dukagjini - Kujxhia, nji zonjë, nji fisnike që luftoi deri në fund me fatin që i gatuan djajtë! requiem nga Jozef Radi Lajmi se me...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.