back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkiva Mujore Shtator, 2022

Shteti dhe mbreti – nga Ola Xama

Shteti dhe mbreti nga Ola Xama Hapja e tenderit për ndërtimin e një instalacioni druri në Oborrin e Kryeministrisë, i cili do të kushtojë 3.7 milion...

Dy shpalime për Zotin dhe dashurinë! Nënë Tereza & Papa Gjon Pali i Dytë – nga Emrije Krosi

Dy shpalime* për Zotin dhe dashurinë! Nënë Tereza & Papa Gjon Pali i Dytë - nga Emrije Krosi “Duaje Zotin, Perëndinë tënd, me gjithë zemrën tënde” Shën Tereza Të...

Jo legjendë… E vërteta e Shqiponjës me Sorrën – nga Sokol Neçaj

Jo legjendë... E vërteta e Shqiponjës me Sorrën nga Sokol Neçaj I vetmi zog që guxon të godasë shqiponjën me sqep është sorra. Ajo ulet...

Bala, poeti i parë arbëror në shekullin XV – nga Lutfi Alia,

Bala, poeti i parë arbëror në shekullin XV1) nga Lutfi Alia Studiuesi arbëresh Giuseppe Schirò Junior, profesor në Universitetin e Padova, në veprën “Storia della litteratura...

Një Arbëresh i Italisë dhe një Shqiptare e Zvicrës sëbashku…

Një Arbëresh i Italisë dhe një Shqiptare e Zvicrës sëbashku... Mario Caliva, Arbëreshi nga Italia dhe Ermira Lefort shqiptarje nga Zvicra, sëbashku në dy aktivitete...

Piktori shkodran Pjerin Sheldija asht i Pavdekshem – nga Fritz Radovani

Piktori shkodran Pjerin Sheldija asht i Pavdekshem nga Fritz Radovani Piktorve të mëdhaj si Pjerin Sheldija asht e vështirë me Ju dijtë mosha! Të punojsh mbi 200...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.