Nyjet-Arkivit për » Ujëvara e Sllapit «

Kelmendi – Mite dhe Legjenda

Kelmendi – Mite dhe Legjenda Lulja Bojësoleke (narcissus) Lulja bojësoleke, është nji lule e cila lulëzon në bjeshkët e Kelmendit. Për të përshkruar bukurinë e saj, banorët e Kelmendit kanë nji legjendë. “Zoti Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook