Nyjet-Arkivit për » Nena Shqiptare «

Histori e një nëne shqiptare – nga Shkëlqim Abazi – me rastin e 45 Vjetorit të Revoltës së Spaçit

Histori e një nëne shqiptare nga Shkëlqim Abazi me rastin e 45 Vjetorit të Revoltës së Spaçit Meqë jemi në prag të 45 vjetorit të Revoltës Spaçit, po hedh një homazh për “Nanën Lexo Me Teper.

Nanat Shqiptare nuk kanë monument… nga Fritz Radovani

Nanat Shqiptare nuk kanë monument… nga Fritz Radovani Kaliopi Dilo – Sheperi Në 70 vjetorin e përmbytjes së Shqipnisë… Shpesh e përsëriste nji halla ime, Motër Gjyzepina Radovani, nji thanje, që ka shkrue At Lexo Me Teper.

Peticion: Në nderim të Grave dhe Nanave n’Kampet e shfarosjes

PETICION: Shkëlqesisë së Tij Dr. Bujar Nishani President i Republikës së Shqipërisë Pallati Presidencial Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” Tiranë, Shqipëri I nderuemi z. President; Ne, të nënshkruemit, ish të persekutuem politikë dhe anëtarë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook