back to top
9.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Zeusi

Dionisi dhe Apoloni… 
nga Klodi Stralla

Dionisi dhe Apoloni... 
nga Klodi Stralla Refleksione rreth “Natyrës së Dyfishtë" të realitetit... Mitet e Lashtësisë janë njëherazi histori dhe art. Gjenia njerëzore ka sintetizuar në...

Petro Zheji, ose kur flasin të mëdhenjtë… nga Shpëtim Kelmendi

Petro Zheji, ose kur flasin të mëdhenjtë... nga Shpëtim Kelmendi Shënime rreth veprës studimore të Petro Zhejit, “Shqipja dhe Sanskritishtja” Fatmirësisht, në historinë e trazuar...

Si mendon për ne shqiptarët… Ushtima e Sharrit

 Si mendon për ne shqiptarët... nji shkrimtar serb i kohës sonë? Ushtima e Sharrit (Lazër Radi) Që në Serbi asht zhvillue nji propagandë antishqiptare e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.