back to top
20.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Tomas S.Eliot

Shtatë shekuj me Danten… – nga Artan Kafexhiu

Shtatë shekuj me Danten... nga Artan Kafexhiu Është një nga emrat më të lakuar të literaturës botërore. Për italianët është "il sommo poeta" (ma i nalti...

Forma kundrejt Përmbajtjes… – nga Artan Kafexhiu

Forma kundrejt Përmbajtjes... nga Artan Kafexhiu Ezra Pound, në një letër që i shkruante T. S Eliot, poet modernist, e këshillonte që kur të shkruante të...

Shkrimtari dhe turma – nga Myftar Gjana

Shkrimtari dhe turma nga Myftar Gjana "Drita e publikut errëson gjithçka" (Heideger) Një ese që më ka pasë bërë përshtypje. Qofsh i parajsës, miku ynë, poeti dhe intelektuali...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.