Nyjet-Arkivit për » Sulltan Murati i I «

Volteri për Skënderbeun nga Klodi Stralla

Volteri për Skënderbeun nga Klodi Stralla Fatkeqësisht, sot, në mjediset akademike dhe mediatike shqiptare, egziston një dyzim i pabazuar, në lidhje me Gjergj Kastriotin – Skënderbeun si figurë historike dhe Skënderbeun si Lexo Me Teper.

Mitet Serbe dhe e vërteta mbi Betejën e Fushë-Kosovës… Ilir Seci

Mitet Serbe… dhe e vërteta mbi Betejën e Fushë-Kosovës… studim nga Ilir Seci Jemi mësuar që çdo qershor të shohim ritualin e përkujtimit që serbët i bëjnë Betejës së Fushë-Kosovës, betejës Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook