Nyjet-Arkivit për » Robinson Crusoè «

Robinson Crusoè dhe kolonizimi englez – nga Leo Ferrero

Robinson Crusoè dhe kolonizimi englez nga Leo Ferrero Marrë nga libri “Sekreti i Anglisë” përkthyer nga Lazër Radi Përse Robinson Crusoè, të cilin një baba i dijshëm e kishte dërguar të studionte ligjet, Lexo Me Teper.

Primo Shllaku vs Frederik Reshpja

Primo Shllaku vs Frederik Reshpja (1941 – 2005) Mendojmë se Reshpja âsht nji fenomen disi mâ i veçantë se dy shkrimtarët paraardhës e me të cilët kishim mendue me fillue nji udhtim Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook