back to top
10.5 C
Tirana
E diel, 21 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Puna

Sigmund Freud (1856-1939) Puna

"Njeriu energjik, njeriu i suksesit, asht ai që përmes punës ia del në krye me i shndrrue në realitet krejt fantazitë që ndërton në...

Steve Jobs (1955-2011) – Pasioni i Punes

“E vetmja mënyrë më ba nji punë si duhet, duhet me e dashtë atë çka ban... Nëse s'e ke gjetë çka të përshtatet ty,...

Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) – Puna

“Liria e vërtetë e individit s'mundet të ekzistojë pa sigurinë ekonomike dhe pavarsinë... Njerzit e uritun e të papunë janë brumi me të cilin...

San Francesco d’Assisi – Puna

  “Kush përdor vetëm duart për punë, quhet puntor... Kush përdor duar dhe mëndjen quhet artizan, po kush përdor duart, mendjen dhe zemrën ai quhet...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.