back to top
31.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Prokop Mima

Njerëzori Prokop Mima… nga Anissa Markarian

Njerëzori Prokop Mima... nga Anissa Markarian 100 vjetori i lindjes (07.07.1920 - 07.07.2020) . Me kalimin e viteve, më shumë se malli për të mitë, më brengos tretja...

“Të mos shembet Teatri, të shëmbet Qeveria!” – Genc Hoti në tri përgjigje për ndërtesën e Teatrit Kombëtar

“Të mos shembet Teatri, të shëmbet Qeveria!” Genc Hoti në tri përgjigje për ndërtesën e Teatrit Kombëtar Bisedoi Jozef Martini (Këtë rradhe, tri pyetje Genc Hotit...

Historiku i përmbledhur i Teatrit Kombëtar – nga Aurel Plasari – korrik 2018

Historiku i përmbledhur i Teatrit Kombëtar nga Aurel Plasari - korrik 2018 Mjafton që, si një heqje nervi, t'ia shkulësh një shoqërie kujtesën historike që...

Një histori me paskuinë – Prolegomenat – opinion nga Ferdinand Radi

Një histori me paskuinë - Prolegomenat opinion nga Ferdinand Radi Ky shkrim i dreqosur nga unë me një mendjeshkprepje si gjithmonë e me një gjendje të...

Ylli që s’e lanë të shkëlqejë… nga Doreida Dhonato Tezha

Ylli që s'e lanë të shkëlqejë... nga Doreida Dhonato Tezha Një borxh i imi moral ndaj drejtësisë, ndaj vuajtjeve dhe talentit të saj më detyrojnë të...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.