back to top
11.5 C
Tirana
E premte, 24 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Pellumb Zekthi

Edhe vdekja është telepatike… – Pëllumb Zekthi mbi vdekjen e Milan Kunderës

Edhe vdekja është telepatike... Pëllumb Zekthi mbi vdekjen e Milan Kunderës Në mëngjes postova diçka tek faqja e “Librari Zekthi” për shkrimtarin e madh çek,...

Spaçianët … nga Maks Rakipaj

Spaçianët .... nga Maks Rakipaj Në muajin korrik 1979, më dërguan "me ngritje" nga kampi i vdekjes së ngadaltë në Ballsh, në kampin e çfarosjes në...

Shtëpia me dy çati, si shtëpi e kulmeve të reja në kufijtë e vlerave universale të njeriut nga Agron Shele

Shtëpia me dy çati, si shtëpi e kulmeve të reja në kufijtë e vlerave universale të njeriut. nga Agron Shele   Romani “Shtëpia me dy çati” është...

Të reja për Patriarkun e Letrave Shqipe (?) nga Hans-Joachim Lanksch

Ja një shkrim i vogël. Ia nisa një gazete, ama nuk e di se a do të botohet apo jo. Në Shqipërinë e sotme...

Një Romë e Shumfishtë Dhjetori nga Rezart Palluqi

Një Romë e Shumfishtë Dhjetori nga Rezart Palluqi Përshtypje mbi Romën dhe promovimin e “193 kafazëve” Duket sikur Romën, ashtu si Stambollin më vonë, Zoti e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.