back to top
15.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Paulin Zef Zefi

“Koka në Stamboll e trupi në Janinë!” nga Paulin Zef Zefi

"Koka në Stamboll e trupi në Janinë!" nga Paulin Zef Zefi   “Të vranë Ali Pasha të grinë Koka në Stamboll dhe trupi në Janinë...”*   Në kët grafikë...

At Gjergj Fishta – “Kosova është e Jona…” material nga Paulin Zef Zefi

At Gjergj Fishta - “Kosova është e Jona...” material nga Paulin Zef Zefi (Fjalimi i Atit të Kombit Shqiptar, kur ishte Deputet i Shkodrës dhe Zv....

Gadishulli Ilirik në kohën e dyndjes Osmane… nga Paulin Zef Zefi

Gadishulli Ilirik në kohën e dyndjes Osmane... nga Paulin Zef Zefi përshtatur nga “Historia e Shqipërisë” e  Jean Claude Faveyrial "Gjendja morale e gadishullit Ilir (Ballkanik) në...

Monsinjor Luigj Bumçi: “Muslimanët i kam vllazën…” nga Paulin Zef Zefi

“Muslimanët i kam vllazën...” Monsinjor Luigj Bumçi (7 nëntor 1872 - 1 mars 1945)* nga Paulin Zef Zefi Monsinjor Luigj Bumçi lindi në qytetin e Shkodrës me...

“Mallkimi i Historisë Shqiptare”…! Nata ogurzezë e 21 gushtit 1823 nga Paulin Zef Zefi

"Mallkimi i Historisë Shqiptare"...! Nata ogurzezë e 21 gushtit 1823 nga Paulin Zef Zefi Pranë lokalitetit Karpenisi (Greqi) dy ndër luftëtarët dhe kapedanët më të shquar të...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.