back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Pablo Pikaso

Ndjekja dhe burgosja e Maks Velos – nga Kastriot Dervishi

Ndjekja dhe burgosja e Maks Velos nga Kastriot Dervishi Sot u nda nga jeta inxhinier Maks Velo, ish i dënuar politik nga regjimi komunist. Në përkujtim...

Lexim përtej ngjyrave… – nga Emi Krosi

Lexim përtej ngjyrave... nga Emi Krosi (Në përkushtim të “Puthjes” pikturës së Klimt, në shkrimin e Jozef Radit) Pjesa I Fillesa e kësaj eseje ishte leximi i një...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.