back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Odeta Zhegu

Ëndrra me Ngjyra (fragment romani) – nga Astrit Delvina

Astrit Delvina si eksperimentues i sinestezisë në letërsinë shqiptare nga Odeta Zhegu Astrit Delvina hyn në grupin e autorëve të letërsisë që u dënuan herët e...

Mit’hat Araniti – Bashkëvuejtës dhe mik i paharruar – nga Lek Pervizi

Mit'hat Araniti - Bashkëvuejtës dhe mik i paharruar nga Lek Pervizi Kujtojmë intelektualin e lartë, patriotin e shquar dhe njeriun e rrallë Mit'hat Araniti, në 28-vjetorin...

Vrasja e Neki Xhenetit dhe dy miqve të tij, fillimi i Luftës Civile në Jug…

I nderuar Jozef Kam dëgjuar për ju vite më parë nga Odeta Zhegu, dhe ju falenderoj madhërisht për punën e shkëlqyer, sepse holokausti komunist nuk...

Mit’hat Mustafa Aranitasi (1912-1992) – Biografi e shkurtë

Mit'hat Mustafa Aranitasi (1912-1992) Biografi e shkurtë Mit'hat Aranitasi, ishte jurist, publicist, pionier i prozës së shkurtë shqiptare në dialekt, një nga përfaqësuesit e brezit të...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.