Nyjet-Arkivit për » Niko Ljarja «

Figura që duhen kujtuar e s’duhen harruar… – nga Niko Ljarja

Figura që duhen kujtuar e s’duhen harruar… nga Niko Ljarja Pandi ishte vërtet njeri i mirë! Jetim, i varfër, por i ndershëm dhe i zgjuar, e nuk bënte sherr asnjëherë! Ishte shumë Lexo Me Teper.

Porta a Porta – 6 mars 2019 – Opinione – Kryeministri Rama – Gazetari Vespa

Porta a Porta – 6 mars 2019 – Opinione Kryeministri Rama – Gazetari Vespa Kush jep informacione te rreme per rrogat? nga Ismete Selmanaj Leba Dje në emisionin e Rai Uno-s “Porta a Porta” Lexo Me Teper.

Universiteti i Pirogoshit dhe Komisari i xhenjos – nga Niko Ljarja

Universiteti i Pirogoshit dhe Komisari i xhenjos nga Niko Ljarja Diku poshtë këtyre shkëmbinjve kam kryer Universitetin e Pirogoshit… i barasvlershëm me atë të Kembrixhit…! Sepse me atë… të Kembrixhit kush e Lexo Me Teper.

Rrok Zojzi (1910-1995) – Përmes vlerësimeve

Rrok Zojzi (1910-1995) – Përmes vlerësimeve Themelues i sektorit të studimeve etnologjike shqiptare Krijues i Muzeut Etnologjik Kombëtar “Rrok Zojzi, është i pari në historinë e etnologjisë shqiptare që hartoi anketa e pyetsorë Lexo Me Teper.

22 Marsi i 1969… në kujtesën time nga Niko Ljarja

22 Marsi i 1969… në kujtesën time nga Niko Ljarja Sigurisht që çdo vit e kujtoj jo pa dhimbje datën e 22 Marsit të 1969… Çastet e jetës që kalonka njeriu qenkan sa Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook