back to top
33.5 C
Tirana
E shtunë, 13 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Nicolò Machiavelli

Kryevepra “Princi” i Makiavelit, – refleksione nga Ervina Toptani

Kryevepra “Princi” i Makiavelit, refleksione nga Ervina Toptani “Princi” i Makiavelit, kryevepra që ndryshoi mendimin mbi filozofinë politike, thelbin e shkencës së antroplogjisë dhe sensin e fuqisë absolute mbi...

Gjuha letrare është organizëm i gjallë Peter R. Prifti (1993)

Gjuha letrare është organizëm i gjallë... Peter R. Prifti (1993) Koment mbi kritikën që i bëhet gjuhës së njesuar letrare prej profesor Arshi Pipës Redaksia...

Edhe nji fjalë për Demokracinë shqiptare… V. Golletti-Baffa

Edhe nji fjalë për Demokracinë shqiptare... Vinçenc Golletti-Baffa (1992) Kryeartikull i revistës "Arbëria" 10 (prill -shtator 1993) Siç na tregojnë ngjarjet e përditshme, rruga për në...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.