Nyjet-Arkivit për » Ndue Përlleshi «

Turri i parahistorianëve për ta shkruar historinë dhe për ta rifallisfikuar atë – nga Nue Oroshi

Turri i parahistorianëve për ta shkruar historinë dhe për ta rifallisfikuar atë nga Nue Oroshi Shqipëria, Kosova, viset etnike shqiptare dhe diaspora e madhe atdhetare kohëve të fundit është duke u Lexo Me Teper.

Për heroin e lirisë Ndoc Mirakaj – nga Profesor Ernest Koliqi

Për heroin e lirisë Ndoc Mirakaj nga Profesor Ernest Koliqi Ndoc Mirakaj lindi në Iballe të Pukës në vjetin 1919. Mësimet fillestare dhe ato të mesme i kreu në Shkodër. Në Lexo Me Teper.

Marie Shllaku – shkodrania 20 vjeçare që u flijua për Kosovën

Marie Shllaku – shkodrania 20 vjeçare që u flijua për Kosovën Marie Shllaku mori pjesë në Kuvendin e Drenicës, më 20 janar 1945. Aty mbajti një fjalim të zjarrtë, i cili Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook