back to top
16.5 C
Tirana
E enjte, 23 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Mustafa Qemali

Një studim i munguar për kohërat dhe kohën që jetojmë – nga Thanas L. Gjika

Një studim i munguar për kohërat dhe kohën që jetojmë nga Thanas L. Gjika (Mbi studimin etnokulturor: “Toponimia e Gollobordës: Diskursi i Dygjuhësisë dhe Derivati i...

Beteja e Çanakalas… aty ku u vranë për asgjë 25 mijë shqiptarë

Beteja e Çanakalas, aty ku u vranë për asgjë 25 mijë shqiptarë Beteja e Çanakales, aty ku u vranë për asgjë 25 mijë shqiptar e...

Eqrem Bej Vlora – Personalitet i shquar i diplomacisë shqiptare në shekullin e kaluar – nga Eugen Shehu

Eqrem Bej Vlora - Personalitet i shquar i diplomacisë shqiptare në shekullin e kaluar nga Eugen Shehu Familja Vlora, ka qenë dikur në radhët e familjeve...

Ideologjia e dashurisë, përballë ideologjisë së urrejtjes nga Aurel Plasari

Ideologjia e dashurisë, përballë ideologjisë së urrejtjes nga Aurel Plasari Et'hem Haxhaidemi u kthye në atdhe në vjeshtën e vitit 1928. Mbas studimeve të mesme në...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.