Nyjet-Arkivit për » Miku «

Miku – tregim nga Ernest Koliqi (Hija e Maleve)

Miku tregim nga Ernest Koliqi (Hija e Maleve 1929) Në pikë të zhegut, sekretari i krahinaris ia behi në kal para kullës së Uc Lleshit e vikati prej së poshtmi: -Zoti toger! O Lexo Me Teper.

Gëzim Hajdari – Portonovo (Ancona) 2007

Hajdari dhe pak vargje të Hygo-it… Kjo foto e Mikut tim të rinisë së hershme Gëzim Hajdari, asht e nji dite të trazueme vjeshte të disa viteve ma parë, në Portonovo Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook