back to top
28.5 C
Tirana
E shtunë, 18 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Metamorfoza

Gomari i Babatasit (Metamorfoza) – Gjergj Fishta

Gomari i Babatasit (Metamorfoza) - Gjergj Fishta Ju rrugaça e sallahana vagabonda, shakllabana, rriqna t'ndyet, mikrobe të kqij qi të mjerës ksaj Shqypni thellë hi i keni në mushkni pa...

Metamorfoza… nga At Gjergj Fishta

Metamorfoza... nga At Gjergj Fishta ...dhe përcjellja historike e nji poezie... Jozef Radi “T'a dijë Shqypnija/ Prá, e sheklli mbarë,/ Se mâ mbas sodit/ un s'jam Shqyptár, Poezia...

Metamorfoza e qytetit tim… nga Gjezeko (1993)

Metamorfoza e qytetit tim... nga Gjezeko (1993) Tash 21 pranvera të shkueme... “Për me shkue n'qiell, duhet me kalue nëpër tokë” - kishin shkrue në...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.