back to top
28.7 C
Tirana
E martë, 25 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Mark Koliqi

Darsma e çiftit Buçaj-Shiroka – “Shejzat” – 1973 (e. k.)

Darsma e çiftit Buçaj-Shiroka "Shejzat" - 1973 (e. k.) Në jetën e mërgimit, në vargun e ditëve qi zbardhen edhe erren të njinjishme tue na randue...

Një qiri drite në 121-vjetorin e lindjes së Kardinalit Mikel Koliqit si i pari në historinë e krishtërimit ndër shqiptarë – nga Klajd Kapinova

Një qiri drite në 121-vjetorin e lindjes së Kardinalit Koliqit si i pari në historinë e krishtërimit ndër shqiptarë  nga Klajd Kapinova* Refleksione rreth librit “Simfonia...

Kultura shqiptare pa Ernest Koliqin – nga Dr. Kastriot Marku

Kultura shqiptare pa Ernest Koliqin nga Dr. Kastriot Marku (Me rastin e 40 vjetorit të vdekjes) Cilitdo që shfaq dëshirën për të shkruar për Ernest Koliqin, i...

Nji humbje e randë! Ernest Koliqi si zadhanës i kulturës dhe pajës shpirtënore shqiptare ndër të huej nga Martin Camaj

Nji humbje e randë! Ernest Koliqi si zadhanës i kulturës dhe pajës shpirtënore shqiptare ndër të huej. nga Martin Camaj E randë dhe e vështirë asht...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.