back to top
12.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Luigj Muzhani

Guljem Deda – Nga vdekja në kënetën e Maliqit, te presionet e Sigurimit e deri te Kryevepra në internim – tregim-dëshmi nga Lek Pervizi

Profesor Guljem Deda lindi në Shkodër më 05.02.1915. Studimet i kreu në Kolegjin Saverjan të etënve jezuitë në qytetin e lindjes, ndërsa studimet e...

Requiescat in pace – (Pushoftë në paqe) Si i shpëtoi Guljem Deda vdekjes në kënetën e Maliqit dhe presioneve të Sigurimit të Shtetit… –...

Requiescat in pace - (Pushoftë në paqe) Si i shpëtoi Guljem Deda vdekjes në kënetën e Maliqit dhe presioneve të Sigurimit të Shtetit... tregim nga Lek...

“Orlandi i çmendun”… mund të gjendet në Google Lek Pervizi

Përshëndetje me nji lajm të mirë... nga Lek Pervizi Mund ta gjeni në Google “Orlandi i çmendun”! Nji kryevepër tjetër e poezisë italiane e botnore i...

Guljelm Deda: Legjenda e përkthyesit të nji Kryevepre

Guljelm Deda: Legjenda e përkthyesit të nji Kryevepre nga Lek Pervizi (Revista “Kuqezi”) Profesor Guljelm Deda, lindi në Shkodër, qyteti djep i kulturës veriore shqiptare......

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.