back to top
27.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Lucia Nadin

Ikonografi skënderbegiane – Portretet origjinale të Heroit Kombëtar – nga Fotaq Andrea e Dritan Muka

Ikonografi skënderbegiane - Portretet origjinale të Heroit Kombëtar nga Fotaq Andrea e Dritan Muka Pjesa e parë Nisur nga ideja madhore e Prof. Kristo Frashërit që Skënderbeu “nuk...

Gjon Buzuku në Siçili – Pal Skiroi dhe studimi i parë filologjik i “Mesharit” – nga Mateo Mandala

Gjon Buzuku në Siçili - Pal Skiroi dhe studimi i parë filologjik i “Mesharit” nga Mateo Mandala Falë një vargu rrethanash fatlume Sicilisë dhe studiuesve...

“Rrethimi i Shkodrës” – vepër e dom Marin Barletit

"Rrethimi i Shkodrës" - vepër e dom Marin Barletit botuar më 10 janar 1504 Me 10 janar 1504, në Venedik u botua latinisht vepra e...

Testamenti i Aleksandrit të Madh!

Testamenti i Aleksandrit të Madh! Studiuesja e shquar italiane Lucia Nadin ka zbuluar një testament të Aleksandrit të Madh në të cilin ai i drejtohet...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.