back to top
22.5 C
Tirana
E hënë, 24 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Lope de Vega

Tapia, Ora, Mandarina dhe Lopa – nga Agim Xh. Dëshnica

Tapia, Ora, Mandarina dhe Lopa nga Agim Xh. Dëshnica Gjuhëtari austriak Gustav Majer, kur merrej me gjuhën tonë, nxirrte ca përfundime të çuditshme. Sipas tij, emri...

Requiem për një teatër Kombëtar, për artistë kombëtarë dhe komedinë rrënuese midis pushtetit dhe artit – nga Jozef Radi

Requiem për një Teatër Kombëtar, për artistë kombëtarë dhe komedinë rrënuese midis pushtetit dhe artit nga Jozef Radi Pak filma të realizmit socialist kam ndjekur, shfaqje...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.