Nyjet-Arkivit për » Kultura e Komanit «

Homazh për Ndoc Selimin – nga Prend Buzhala

Homazh për Ndoc Selimin nga Prend Buzhala Në rrjetet sociale, më 21 gusht 2020, u dha lajm i pikëllueshëm dhe i rëndë për vdekjen e Ndoc Selimit nga Komani, studiues, shkrimtar, publicist, Lexo Me Teper.

Ndoc Selimi – Njeriu i qiejve, ngjitet në qiell! – nga Jozef Radi

Ndoc Selimi – Njeriu i qiejve, ngjitet në qiell! nga Jozef Radi Lajmi i largimit nga jeta, në mënyrë krejt të beftë i Ndoc Selimit më trishtoi fort. Ishim miq virtualë prej Lexo Me Teper.

Rrezikohet vendbanimi ilir, studiuesit kërkojne anulimin e projektit

Rrezikohet vendbanimi ilir, studiuesit kërkojne anulimin e projektit Ka filluar Lufta Kulturoro-Civile në Atdheun tonë. Luftë midis Frontit për ta ruajtur Kulturën e Komanit dhe Kampit për ta dëmtuar dhe denigruar Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook