back to top
11.5 C
Tirana
E hënë, 15 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kritika

Shpirti Kritik – nga Profesor Arshi Pipa

Shpirti Kritik - nga Profesor Arshi Pipa me rastin e 20 vjetorit të Vdekjes (1997-2017) "Komunizmi nuk ka të ardhme. Ai do të përsëritet në involucjone...

“Kush ma diti poezinë, dhembjet nuk m’i diti dot…” esse nga Anton Çefa

“Kush ma diti poezinë, dhembjet nuk m’i diti dot...” esse nga Anton Çefa  (Kuptimësia e dhembjes në poezinë e Lasgush Poradecit) Për njeriun jeta është një dhembje e...

Arshi Pipa – themelues i kritikës letrare shqipe nga Behar Gjoka

Arshi Pipa - themelues i kritikës letrare shqipe nga Behar Gjoka "Besoj se Shqipëria do të jetë me të vërtetë e lirë, vetëm athere kur...

Krist Maloku Polemik… nga Elsa Demo

Krist Maloku Polemik... nga Elsa Demo Në pervjetorin e lindjes së intelektualit nga Prizreni, që u formua dhe ngrysi jetën në Vjenë e Grac. Iu...

Sabri Hamiti: “Rugova – monument kulture dhe historie”

Sabri Hamiti: "Rugova - monument kulture dhe historie” Intervistë e shkrimtarit Sabri Hamiti, mik e bashkëpunëtor shumëvjeçar i presidentit Rugova Zoti Hamiti ju e keni njohur...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.