back to top
15.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kristo Kono

Lasgushi – Poet i Bukurisë Magjike Kujtime nga Naum Prifti

Lasgushi - Poet i Bukurisë Magjike Kujtime nga Naum Prifti “...se qeveria është si ai hajvani i madh që shkon rrugës dhe i shkel marauzhgat me këmbë...

Historiku i përmbledhur i Teatrit Kombëtar – nga Aurel Plasari – korrik 2018

Historiku i përmbledhur i Teatrit Kombëtar nga Aurel Plasari - korrik 2018 Mjafton që, si një heqje nervi, t'ia shkulësh një shoqërie kujtesën historike që...

Mall për Korçën… që s’është më – fotohistori dhe informacion

Mall për Korçën... që s'është më - fotohistori dhe informacion Korça e muzikës - “Mandolinata" - 1908!
 Në dhjetvjeçarin e parë të shek. XX-të, Korça sipas...

Pak dritë mbi figurën e Atij që “u martua me Shqipërinë…”

Pak dritë mbi figurën e Atij që “u martua me Shqipërinë...” Sotir Kolea (4 Shtator 1872 - 3 Korrik 1945) Sotir Kolea (4 Shtator 1872 -...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.