back to top
26.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Konfuci

Sistemi i Shkollimit dhe i vlerësimit në Kinën e Mesjetës – nga “Enciklopedia e Historisë së Botës”

Nji nga veprat më të rëndësishme në fushën e përkthimeve të Dr. Lazër Radit, është edhe vepra “Enciklopedia e Historisë së Botës” e John...

“Lamtumira e Yjeve” – Parathënie e Isuf Luzajt për librin

“Lamtumira e Yjeve” Parathënie e autorit për librin (Jusuf Luzaj) I Nga të pesë artet, letërsia dhe nga të pesë degët e saj, poezia, nuk e...

Lideri – (Çfarë e bën liderin) nga Michael Korda

Lideri - (Çfarë e bën liderin) nga Michael Korda Michael Korda është autor i bestsellerve të tillë si “Pushteti” (1975), “Shovinizmi mashkullor” (1979), “Jetë fatlume” (1979),...

Konfuci (551-479 p.K) – Zgjuarsia

“Mënyra ma e lehtë me u vetmashtrue asht, me mendue se jemi ma të zgjuet se të tjerët...” 

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.