back to top
31.5 C
Tirana
E martë, 25 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kapitullimi i Italise

Murat Basha (1900-1945): “Po vdes për Liri, dhe për çeshtjen tonë të madhe…” – nga Astrit Kola

Murat Basha (1900-1945) “Po vdes për Liri, dhe për çeshtjen tonë të madhe...” Shkrim i përgatitur nga Astrit Kola Më vjen keq që nuk i kam fotot...

Si u dorëzua pa kushte qyteti i Sarandës në duar e partizanëve, kur kapitulloi Italia fashiste… nga Dino Martiko

Si u dorëzua pa kushte qyteti i Sarandës në duar e partizanëve, kur kapitulloi Italia fashiste... nga Dino Martiko Dino Martiko ishte negociatori me forcat italiane...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.