back to top
28.7 C
Tirana
E martë, 25 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kalaja e Gjirokastrës

Legjenda e Bukës – nga Agim Xh. Deshnica

Dyqan buke në kohën e komunizmit shqiptar Legjenda e Bukës nga Agim Xh. Deshnica Buka! Na mbushet goja, kur shqiptojmë këtë fjalë. Na mbulojnë kujtimet. Ikim e...

“Nuk harrojmë!”- Akademi përkujtimore në ish burgun komunist në Kalanë e Gjirokastrës – nga Nebil Çika

“Nuk harrojmë!”- Akademi përkujtimore në ish burgun komunist në Kalanë e Gjirokastrës nga Nebil Çika Fondacioni “Konrad Audenauer” dhe Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë...

Kështjelli – poeme nga Arshi Pipa

Kështjelli - U shkruejt në gusht 1950. N'atë kohë bahej shumë zhurmë prej grekve mbi t'ashtuquejtunin “Epir të Veriut”. As edhe një vjet ma...

Me poetin dramaturg Et’hem Haxhiademi nga Makensen Bungo

Me poetin dramaturg Et’hem Haxhiademi nga Makensen Bungo Në sofrën e madhe të shkrimtarëve shqiptarë të kohës së Pavarësisë Etëhem Haxhiademi zë një vend të nderuar...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.