back to top
32.5 C
Tirana
E hënë, 24 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Josip Broz Tito

Gratë e mija – tregim i vërtetë e i jetuem nga Kapllan Resuli

Kapllan Resuli (1934-2022) mbetet një shkrimtar i rëndësishëm, po edhe njeri kontravers! Shpesh kanë ndodhur beteja të mëdha midis Shkrimtarit dhe Njeriut e po...

Telegrami i diktatorit tonë nga Beogradi – 1946 – nga Kastriot Dervishi

Telegrami i diktatorit tonë nga Beogradi - 1946 nga Kastriot Dervishi Më 23 qershor - 2 korrik 1946, kryeministri i Shqipërisë Enver Hoxha vizitoi Jugosllavinë. Në...

“Mos më qëlloni!” – fjalët e fundit të Ramize Gjebreas, ‘shoqes’ së Nexhmije Hoxhës

“Mos më qëlloni!” - fjalët e fundit të Ramize Gjebreas, ‘shoqes’ së Nexhmije Hoxhës Ramize Gjebrea (20 prill 1923 - 6 Mars 1944) - mbasi...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.