back to top
24.5 C
Tirana
E premte, 14 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Jevgenij Jevtushenko

7 poezi nga Evgenij Evtushenko (18 Korrik 1933 – 1 Prill 2017)

7 poezi nga Evgenij Evtushenko  (18 Korrik 1933 - 1 Prill 2017) sjellë në shqip nga Maks Rakipaj 18 korriku është data e lindjes së poetit dhe...

Tanket drejt Pragës nga Jevgenij Jevtushenko – përkthimi me shënim nga Maks Rakipaj

Kur përkthej poetët e Botës u hedh një sy poetëve të vendit tim nga Maks Rakipaj Më 20 gusht 1968, tanket ruse mësynë një vend aleat -...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.