Nyjet-Arkivit për » Günter Grass «

…mos m’i fshi këto “e me dy pika”… Arlinda Guma bisedon me përkthyesin Hans-Joachim Lanksch

…mos m’i fshi këto “e me dy pika” bisedon me përkthyesin Hans-Joachim Lanksch shkrimtarja Arlinda Guma Për shkak të njohjes me Lanksch-in, u mëdysha disi, nëse në këtë bisedë duhej t’i drejtohesha Lexo Me Teper.

Një vështrim mbi letërsinë e Patrick Modianos përgatiti Anila Xhekaliu

Një vështrim mbi letërsinë e Patrick Modianos në veçanti “Lulet e rrënimit” dhe “Falja e dënimit”. përgatiti Anila Xhekaliu Veprat e Patrick Modiano-s janë publikuar në Shtëpinë Botuese “Buzuku” në Kosovë. Dy nga Lexo Me Teper.

Günter Grass dhe kompasi i thyer i moralit shqiptar… nga Ilir Seci

Günter Grass dhe kompasi i thyer i moralit shqiptar… nga Ilir Seci Günter Grass një nga shkrimtarët më të mëdhenj të botës, vdiq të hënën me 13 prill 2015, në moshën 87 Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook