back to top
24.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gjon Shkrumi

Mësuesit e hershëm të Shkodrës nga Karl Gurakuqi

Mësuesit e hershëm të Shkodrës nga Karl Gurakuqi Më i pari mësues, që dihet se ka qenë në Shkodër dhe për të cilin na flasin pleqtë,...

Piktura dhe etnosi i piktorit dhe etnografit Simon Rrota nga Besi Bekteshi

Piktori Simon Rrota Jeta dhe vepra e nji Piktori Mësues Simon Rrota lindi në Shkodër më 23 tetor 1887. I jati, Gjush Rrota, i kushtoi...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.