back to top
26.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Giuseppe Verdi

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës… – nga Elida Buçpapaj

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës... nga Elida Buçpapaj Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat,...

“Kam punuar me dirigjentët më të mëdhenj të botës…” Intervistë me sopranon Donika Mataj – Ekskluzive nga Aleks Kapllaj

Kam punuar me dirigjentët më të mëdhenj të botës. Intervistë me sopranon Donika Mataj - Ekskluzive nga Aleks Kapllaj Sopranoja Donika Mataj, koriste e soliste...

Universiteti i Pirogoshit dhe Komisari i xhenjos – nga Niko Ljarja

Universiteti i Pirogoshit dhe Komisari i xhenjos nga Niko Ljarja Diku poshtë këtyre shkëmbinjve kam kryer Universitetin e Pirogoshit... i barasvlershëm me atë të Kembrixhit...! Sepse...

Richard Wagner (1813-1883) – “djalli” që solli engjëlloren nga ferri – nga Albert Vataj

Richard Wagner (1813-1883) “djalli” që solli engjëlloren nga ferri nga Albert Vataj Ai ishte një gjeni, si i tillë duhet keqkuptuar. Ai ishte rebel politik, kësisoj e...

Pse performanca e Ermonela Jahos në Royal Opera duhej të ishte Kryelajm shqiptar… nga Elida Buçpapaj

Pse performanca e Ermonela Jahos në Royal Opera duhej të ishte Kryelajm shqiptar...* nga Elida Buçpapaj Kryelajmi që do të pushtonte titujt kryesorë të gazetave dhe TV-ve...

Lamtumirë Licia Albanese! 101 vjeçarja, Legjenda e Operës

Lamtumirë Licia Albanese! Largohet 101 vjeçarja, Legjenda e Operës E diel, gusht 17, 2014 Ka vdekur në Nju Jork, në moshën 101 vjet, legjenda e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.