back to top
20.5 C
Tirana
E hënë, 15 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Foqion Postoli

“Gremina e dashunis” një roman jo shumë i njohur i Mustafa Greblleshit – nga Sakip Cami

“Gremina e dashunis” një roman jo shumë i njohur i Mustafa Greblleshit nga Sakip Cami “Gremina e dashunis”, ribotuar më 1944, në fakt është një libër i famshëm...

Roli i Faik Konicës në gazetarinë dhe letërsinë shqiptare nga Thanas L. Gjika

Roli i Faik Konicës në gazetarinë dhe letërsinë shqiptare nga Thanas L. Gjika (me rastin e 120-vjetorit të themelimit të revistës Albania) Faik Konica është një ndër...

Ideologjia e dashurisë, përballë ideologjisë së urrejtjes nga Aurel Plasari

Ideologjia e dashurisë, përballë ideologjisë së urrejtjes nga Aurel Plasari Et'hem Haxhaidemi u kthye në atdhe në vjeshtën e vitit 1928. Mbas studimeve të mesme në...

Çelo Hoxha: Letërsia meriton vëmendje shtesë…

Çelo Hoxha: Letërsia meriton vëmendje shtesë... ngaqë në Shqipëri shkrimtarët duket se vazhdojnë të kenë një status ende të fryrë. Në Shqipëri vlerësimi i punës mendore...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.