back to top
33.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Fondacioni “Konrad Adenauer”

Lek Pervizi, ikonë e qëndresës anti-komuniste – nga Frank Shkreli

Lek Pervizi, ikonë e qëndresës anti-komuniste nga Frank Shkreli* Në kuadër të 30-Vjetorit të botimit të revistës, “Kuq e Zi” me botues Lek Pervizin - piktorin e...

Piktori i Kampeve të Vdekjes të Regjimit komunist nga Frank Shkreli

Piktori i Kampeve të Vdekjes të Regjimit komunist nga Frank Shkreli Piktori quhet z. Lekë Pervizi. Kampet e vdekjes janë kampet e regjimit komunist të Enver Hoxhës,...

Sfiduesi i madh i Diktatures dhe i Tranzicionit nga Thanas Gjika

Sfiduesi i madh i Diktatures dhe i Tranzicionit nga Thanas Gjika (Ese për Lek Preng Pervizin editor i revistës KuqeZi) Lek Pervizi (bir i gjeneral Preng Pervizit),...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.