Nyjet-Arkivit për » Ermal Meta «

Kam një milion gjëra për të thënë… – Ermal Meta – Krenari Kombëtare nga Robert Prennushi

Kam nji milion gjana me t’thanë… Ermal Meta – Krenari Kombëtare nga Robert Prennushi “Un milione di cose da dirti” – Ermal Meta – orgoglio nazionale Asht mendimi i përgjithshëm, se edhe këte Lexo Me Teper.

I 68 edicion i Festivalit të Sanremos 2018 – fitues dhe opinione

Ermal Meta e Fabrizio Moro Fitues të edicionite të 68 të Festivalit të Sanremos 2018 Prej vitit 1990 nuk e shoh më Sanremon! Jam rritur me sanremistët e famshëm të viteve ’60-’70-’80 dhe Lexo Me Teper.

Përfundoi Sanremo 2016 – dhe paraqitja nga Radio Bocconi

Festivali i 66 i Muzikës Italiane – Sanremo 2016 Festivali i Sanremos, i zhvilluar prej datës 9 deri më 13 shkurt 2016, nën kujdesin e Carlo Contit, uli siparin për Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook