back to top
20.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Entela Tabaku - Sorman

Shqipja e shkruar dhe shkruesit – nga Entela Tabaku – Sorman

Shqipja e shkruar dhe shkruesit nga Entela Tabaku - Sorman 1. Gati çdo ditë lexoj këtu në facebook protesta me “shkrim” të lartë dhe tallje për ngatërrimin...

Arti – midis artistit dhe kundruesit nga Entela Tabaku – Sorman

Arti - midis artistit dhe kundruesit nga Entela Tabaku - Sorman Arti asht mënyra ma emancipuese e komunikimit të shoqnisë... Ashtu si të shkruemit, si të...

Për vjedhsit e kohës dhe dhuruesit e emocioneve nga Jozef Radi

Për vjedhsit e kohës dhe dhuruesit e emocioneve nga Jozef Radi Reflektim rreth shkrimit “Esenca feminile në poezinë sotme shqipe” nga Aristea Kola, botue në gazetën...

Leximi i poezisë “Sot është një nga ato ditët” nga Entela Tabaku – Sorman

Leximi i poezisë “Sot është një nga ato ditët” nga Entela Tabaku - Sorman një Poezi e Enkeleda Ristanit Leximi i një poezie është përjetim më...

21 Marsi i Poezisë… 10 Poetë – 10 Poezi

21 Marsi i Poezisë 21 Marsi, asht prej vitesh Dita Ndërkombëtare e Poezisë... Gjithkund, ndër sheshe, ndër salla, ndër klube letrare e rrethe miqsore lexohen vargje...

Përsiatje të një poeteje mbi konstruktin e munguar në shqipen standard nga Entela Tabaku – Sorman

Përsiatje të një poeteje mbi konstruktin e munguar në shqipen standard nga Entela Tabaku - Sorman Gjuha shqipe standard nuk e njeh formën e infinitivit (ndryshe...

Lumi i kohës… Cikël Poetik nga Desantila Qerimaj

Desantila Qerimaj - pjesë e nji fenomeni poetik... nga Jozef Radi Desantila Qerimaj, asht artiste ende e papërcaktueme qartë... po me vizione të qarta në gjithçka merr...

Poezi nga Entela Tabaku – Sörman

Cikel me poezi nga Entela Tabaku - Sörman të gjithë dojnë me e ndryshu botën të gjithë dojnë me e ndryshu botën të gjithë në kët botë zemrat s’kanë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.