Nyjet-Arkivit për » Elinda Marku «

Pse i duhen poetat nji vendi? – Elegji e letrave shqipe! – esse nga Gjergj Jozef Kola

Pse i duhen poetat nji vendi? – Elegji e letrave shqipe! esse nga Gjergj Jozef Kola Për festivalin ndërkombtar të poezisë në Kosovë 1. Ma parë se me u ba shtet, Gjermanija lindi njiherësh Lexo Me Teper.

Tre vepra të Kasëm Trebeshinës – nga Agron Tufa – dhe një debat rreth tyre

Tre vepra të Kasëm Trebeshinës nga Agron Tufa Stina e Stinëve I botuar në vitin 1992 nga SH.B. Lidhja e Shkrimtarëve me titullin “Legjenda e asaj që iku”, janë përfshirë tre novela: “Stina Lexo Me Teper.

Ditët e Letërsisë Shqipe në Michigan 28-29-30 Tetor 2016 nga Ilir Seci

Ditët e Letërsisë Shqipe në Michigan 28-29-30 Tetor 2016 nga Ilir Seci Në datat 28-29-30 tetor 2016, në shtetin e Michigan-it në SHBA, u mbajt Edicioni i 15-të Letrar, “Ditët e Letërsisë Shqipe”, Lexo Me Teper.

Mos e ruej njeriun tand… Poezi nga Elinda Marku

Mos e ruej njeriun tand… Poezi nga Elinda Marku   Tutit, sime motër ditën Martesës   Mos e ruej njeriun tand, sidomos po qe burri yt duke i dëshmue aftësitë nuhatse t’hundës tande, me e Lexo Me Teper.

Elinda Marku – Cikel Poetik 2015

Elinda Marku Cikel Poetik 2015 1.Diku… Në njenën anë të rrugës nji llampë e fikun e djegun ndoshta… N’anën tjetër nji pemë e lanë gjethesh edhe zogjsh ndoshta. Përmidis tyne rruga tuj më përcjellë mue për te ti o ndoshta prej teje!! … diku Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook