back to top
21.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Dominus Albaniae

Letrat e Papa Kalisti III dërguar Gjergj Kastriotit Skënderbeu në vitin 1457 – nga Lutfi Alia

Letrat e Papa Kalisti III dërguar Gjergj Kastriotit Skënderbeu në vitin 1457 nga Lutfi Alia Në shekujt XIV-XV, Albania përjetonte qytetërimin perëndimor në tërë rrafshet e zhvillimeve...

Vizita e Gjergj Kastriotit Skënderbeu në Itali (Dhjetor 1466 – Janar 1467) – nga Lutfi Alia

Vizita e Gjergj Kastriotit Skënderbeu në Itali Dhjetor 1466 - Janar 1467 nga Lutfi Alia Trashëgimia historike gjashtë shekullore e jetës dhe e veprës legjendare të Gjergj...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.