back to top
27.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ciprian Nika

Unë, studenti 21 vjeçar – 10 vjet tortura në burgjet komuniste… – Interviste e Sami Rrepishti me Dalip Grecen

Unë, studenti 21 vjeçar  - 10 vjet tortura në burgjet komuniste Interviste e Sami Rrepishti me Kryeredaktorin e Gazetës “Dielli” Dalip Greca - Nju Jork, ...

A ishin komunistat “vllaznit tanë”? Po, por ata i vranë vëllezërit e tyre! nga Aleks Kapllaj

A ishin komunistat “vllaznit tanë”? Po, por ata i vranë vëllezërit e tyre! nga Aleks Kapllaj Kur filozofi Padër Anton Harapi i tha Xhafer Devës se “edhe...

Shqipëria dhe ëndrra politike e Kaizerit në Ballkan – nga Monika Shoshori Stafa

Shqipëria dhe ëndrra politike e Kaizerit në Ballkan nga Monika Shoshori Stafa Që prej krijimit të shtetit shqiptar, nga njohja e pavarësisë dhe tërësisë tokësore...

Zef Prela – Njeriu që i shkroi porositë me gjak, para se komunistët t’i merrnin jetën

Zef Prela - Njeriu që i shkroi porositë me gjak, para se komunistët t'i merrnin jetën Familja Prelaj është me origjinë nga fshati Gimaj i...

“Si mund të falet gjykatësi dhe toga e pushkatimit kur je i pafajshëm…?!” nga Fritz Radovani

“Si mund të falet gjykatësi dhe toga e pushkatimit kur je i pafajshëm...?!” nga Fritz Radovani 11 Mars 1948, ora 05.00; Te Zalli i Kirit, Shkodër   25 burgjeve...

Ai ishte! Fritz Radovani – At Pjetër Meshkalla – (25 shtator 1901 – 28 korrik 1988)

Ai ishte! Fritz Radovani At Pjetër Meshkalla (25 shtator 1901 - 28 korrik 1988) “Na nën dhé e ju mbi dhé, por na jemi ma të fortë...

63 martirët e klerit katolik shqiptar masakruar nga komunistët në vitet 1944-1989 nga Kastriot Dervishi

63 martirët e klerit katolik shqiptar masakruar nga komunistët në vitet 1944-1989 nga Kastriot Dervishi Në një ditë të shënuar si kjo e nderimit të klerikëve...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.