back to top
29.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Baba Myrteza Paja

Torturat e përdorura ndaj grupit të deputetëve dhe intelektualëve në vitet 1947-1948 nga Kastriot Dervishi

Torturat e përdorura ndaj grupit të deputetëve dhe intelektualëve në vitet 1947-1948 nga Kastriot Dervishi Procesi ndaj grupit të deputetëve dhe intelektualëve të tjerë është zhvilluar...

Vdekja nga torturat e Baba Myrteza Pajës nga Kastriot Dervishi

Gjatë vitit 1978, kryeja shërbimin ushtarak në Dropull të Gjirokastrës, në nji brigadë montimi të kupolave të artilerisë. Në atë repart ne si ushtarë...

Baba Myrteza Paja – dhe Martirët e Bektashizmës Shqiptare

Martirët e Bektashizmës Shqiptare Persekutimi i kryegjyshëve,  baballarëve dhe dervishëve gjatë regjimit komunist. Në kërkim të nji emri të Bektashizmës... Jozef Radi Kujtimit të Baba Myrteza Pajës,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.